تحول بزرگ تولید کتانی های ورزشی: زیره هایی با تکنولوژی پرینت سه بعدی

زیره هایی با تکنولوژی پرینت سه بعدی

آدیداس به تازگی اعلام کرده که قصد دارد در تولید زیره کفش های کتانی از تکنولوژی پرینت سه بعدی استفاده کند. در صورتی که از این تکنولوژی برای تولید زیره ها استفاده شود، مشتریان می توانند بسته به سلیقه خود، محصولاتی شخصی سازی شده سفارش دهند.

شرکت آلمانی آدیداس کفش های پرینت سه بعدی خود را که Futurecraft نامیده، در همکاری با استارتاپی به نام Carbon ساکن در سیلیکن ولی، تولید خواهد کرد.

با استفاده از این تکنولوژی، وزن و فیزیولوژی پای مشتری نیز در پروسه تولید، در نظر گرفته خواهند شد. این حد از شخصی سازی در تولید انبوه، تا به امروز در صنعت کفش جهانی سابقه نداشته و با عملی شدن کامل طرح های آدیداس، مرزهای جدیدی برای دنیای کتانی ها تعریف خواهد شد.

زیره هایی با تکنولوژی پرینت سه بعدی

آدیداس در وبسایت رسمی خود در مورد این تکنولوژی این طور توضیح داده:

“ Futurecraft یک انقلاب پر قدرت است. همه چیز را عوض خواهد کرد. صنعت کفش دگرگون خواهد شد و ورزشکاران توان‌مند تر.“

تا انتهای سال ۲۰۱۸ حدود ۱۰۰ هزار جفت کفش با استفاده از این تکنولوژی تولید خواهد شد.

چند ماه گذشته نیز اخبار مشابهی در این زمینه از آدیداس منتشر شد که اعلام کرده بود قصد دارد کارخانه ای کاملا روباتیک تاسیس کند.

به نظر می رسد نقشه های آدیداس برای اتوماسیون هر چه بیشتر، جدی تر از سایر رقبا باشد. این مساله همان اندازه که برای کشور های صاحب تکنولوژی خبر خوبی است، به ضرر کشور های پرجمعیت دارای نیروی کار ارزان مانند چین خواهد بود، زیرا در آن ها تعداد زیادی شغل از بین خواهد رفت.

منبع: fashionmagazine