آرسنال آدیداس را به جای پوما انتخاب می کند

آرسنال آدیداس را به عنوان اسپانسر اصلی انتخاب می کند

تیم فوتبال انگلیسی آرسنال در حال مذاکره جدی با آدیداس است تا با یک قرار داد نجومی، اسپانسر خود را عوض کند. این قرار داد به احتمال زیاد بیش از ۴۰ میلیون پوند برای هر فصل ارزش خواهد داشت.

خبر بد برای آرسن ونگر این است که قرارداد جدید تا قبل از ۲۰۱۹ عملی نخواهد شد زیرا آرسنال تا انتهای ۲۰۱۹ با شرکت آلمانی پوما قرارداد دارد.

قرارداد فعلی آرسنالی ها با پوما در تاریخ ۲۰۱۴ و برای هر فصل با رقم ۳۰ میلیون پوند بسته شد.

پیراهن آرسنال با لوگوی پوما

با این که آرسنال در حال حاضر جزو تیم‌های برتر اروپا نیست، اما آدیداس مایل است بیشتر از پوما برای اسپانسری این تیم پر طرفدار پرداخت کند.

در گذشته نیز این دو غول لوازم ورزشی آلمانی طی دهه های ۸۰ و اوایل ۹۰ اسپانسر آرسنال بودند تا این که در سال ۱۹۹۴ نایک موفق شد گوی سبقت را از آن ها برباید. در آن زمان شاهد طراحی های زیبایی برای لباس های اصلی و فرعی این تیم انگلیسی بودیم.

خبر مذاکرات آرسنال با آدیداس را برای اولین بار Daily Mail منتشر کرد. این مذاکرات با وجود این که جدی هستند و پیشرفت زیادی داشته اند، اما هنوز چیزی قطعی نشده و پوما فرصت زیادی دارد پیشنهاد خود را ارائه دهد.

اگر پوما یا هر شرکت دیگری قصد رقابت با آدیداس در این زمینه را داشته باشد، در نهایت آرسنال را به پیروز نهایی بازی تبدیل خواهد کرد، زیرا مبلغ پیشنهاد در هر صورت باید بالای ۴۰ میلیون پوند باشد.

تقریبا تمام قرارداد های اسپانسری لیگ جزیره در این چند سال افزایش زیادی داشته اند و همین عامل حالا پوما را در شرایط سخت قرار می دهد.

جالب است بدانید قرارداد چلسی با نایک به مدت ۱۵ سال، ۶۰ میلیون پوند برای هر فصل می باشد.

حالا آرسنال نیز در تلاش است رقم قرارداد خود را به رقبا نزدیک کند.

منچستر یونایتد در قرارداد ۱۰ ساله اش با آدیداس سالیانه ۷۵ میلیون پوند دریافت می کند.

بارسلونا نیز از سال آینده رقم نجومی ۱۴۰ میلیون پوند در سال از نایک دریافت خواهد کرد.

آدیداس پس از از دست دادن چلسی به نایک، حالا می خواهد با قرارداد آرسنال، حضور خود در پرمیر لیگ انگلیس را طبق گذشته حفظ کند.

منبع: دیلی میل